7 فقره ساخت و ساز غیرمجاز در باغات سامان تخریب شد

مدیر جهاد کشاورزی سامان از تخریب ۷ فقره ساخت و ساز غیرمجاز در اراضی کشاورزی طرح عمان سامانی و روستای چم‌عالی از بخش مرکزی این شهرستان خبر داد.

7 فقره ساخت و ساز غیرمجاز در باغات سامان تخریب شد

اعظم شیخ سامانی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شهرکرد از تخریب هفت فقره ساخت و ساز غیرمجاز در اراضی کشاورزی طرح عمان سامانی و روستای چم‌عالی از بخش مرکزی شهرستان سامان خبر داد و گفت: این ساخت و سازهای غیرمجاز به مساحت ۷۰۰ مترمربع شامل بنا و سکو تخریب و قلع و قمع شد.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان سامان افزود: برخی از مردم فریب وعده‌های دلالان را می‌خورند و با صرف هزینه‌های بالا اقدام به خرید باغ‌هایی که به صورت غیرمجاز در آن‌ها ساخت و ساز شده است می‌کنند و همین مساله باعث از دست دادن سرمایه و همچنین تخریب اراضی کشاورزی باغی می‌شود.

وی ادامه داد: از بنگاه‌های فروش املاک نیز خواسته شده است از انجام هرگونه معامله که در آن ساخت و ساز غیرمجاز صورت گرفته و موجب تخریب اراضی کشاورزی منطقه می‌شود، خودداری کنند.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان سامان اظهار داشت: بر اساس ماده ۱۰ تبصره ۲ هرگونه تغییر کاربری در قالب ایجاد بنا، برداشتن یا افزایش شن و ماسه و سایر اقداماتی که بنا به تشخیص وزارت جهاد کشاورزی تغییر کاربری محسوب می‌شود، چنانچه به‌طور غیرمجاز و بدون اخذ مجوز از کمیسیون موضوع تبصره۱ ماده۱ این قانون صورت پذیرد، جرم بوده و جهاد کشاورزی مکلف است نسبت به توقف عملیات اقدام و مراتب را به مراجع قضایی اعلام کند.

پایان پیام/۶۸۰۲۴

دیدگاهتان را بنویسید