دستگیری دو شکارچی کبک وحشی در منطقه آب باریک شهرستان اقلید

مامورین یگان اداره حفاظت محیط زیست شهرستان اقلید طی گشت و کنترل مناطق حوزه استحفاظی شهرستان درمنطقه کوه‌های اطراف روستای آب باریک دو نفر متخلف شکار و صید دستگیر کردند.

دستگیری دو شکارچی کبک وحشی در منطقه آب باریک شهرستان اقلید

به گزارش حرف ناب از شیراز، علی بخش نجاتی رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان اقلید با تشریح اقدامات انجام شده دراین زمینه اظهار داشت: این افراد برخلاف قوانین و ضوابط محیط زیست اقدام به شکار تعداد ۵ قطعه کبک کرده بودند. 

وی ادامه داد: ازاین متخلفین دو قبضه اسلحه شکاری ساچمه زنی دولول و دو قطار فشنگ دو عدد اسپیکر و یک عدد دوربین شکاری نیز کشف شد.‌ 

نجاتی با بیان اینکه متخلفین دستگیر شده پس از تشکیل پرونده تخلف، به منظور اعمال قانون به مراجع قضایی معرفی شدند افزود: محیط زیست شهرستان اقلید با پایش شبانه روزی مناطق تحت مدیریت اجازه تجاوز به عرصه ها را نمی دهد و با متخلفان شکار و صید برخوردی قاطع و بدون اغماض دارد.

منطقه آب باریک از سمت شمال به شهرمیان، از سمت شرق به روستا های علی آباد، حسین آباد، نظام آباد و دهستان خنجشت و از سمت جنوب به روستای آسپاس منتهی می شود. این منطقه به لحاظ شرایط بکر طبیعی و برخورداری از چشم اندازهای زیبا همواره مورد تهدید شکارچیان غیر مجاز قرار دارد.

این روستا دارای آب و هوای معتدل و کوهستانی است. ساکنان منطقه آب باریک همواره از دوستداران محیط زیست و مواهب طبیعی هستند و اجازه تجاوز به عرصه های محیط زیست در این روستا را به متخلفان نمی دهند.

پایان پیام/ن

دیدگاهتان را بنویسید