ایجاد بیش از ۷۳۰۰ فرصت شغلی برای مددجویان چهارمحال و بختیاری

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد چهارمحال و بختیاری از اجرای هفت هزار و 362 فرصت اشتغال طی 11 ماهه نخست امسال در استان خبر داد.

ایجاد بیش از ۷۳۰۰ فرصت شغلی برای مددجویان چهارمحال و بختیاری

مهدی امیری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شهرکرد از اجرای هفت هزار و ۳۶۲ فرصت اشتغال طی ۱۱ ماهه نخست امسال در چهارمحال و بختیاری خبر داد و گفت: راه‌اندازی کسب و کار، تولید محصولات باکیفیت(کسب جایگاه در بازار) و دستیابی خانواده‌های نیازمند تحت حمایت و غیر تحت حمایت به درآمد پایدار از رویکردهای راه‌اندازی طرح‌های اشتغال است. 

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد چهارمحال و بختیاری با اشاره به بسته‌های حمایتی این نهاد ویژه طرح‌های اشتغال، افزود: پرداخت تسهیلات (براساس طرح اشتغال)، کمک بلاعوض، برگزاری دوره‌های آموزشی، بازدید مستمر از طرح‌های اشتغال و ایجاد زمینه فروش محصولات تولیدی از جمله این خدمات است.

وی ادامه داد: طرح‌های اجرایی مددجویان شامل طرح‌های دامپروری، حمل و نقل(خرید تاکسی شهری و وانت‌بار)، خدمات(راه‌اندازی فروشگاه‌های مختلف)، زنبورداری، صنایع دستی، صنعت و معدن، فرش و گلیم، پرورش طیور و کشاورزی است.

امیری در ادامه با اشاره به بسته‌های تشویقی ویژه کارآفرینان، کارفرمایان و صاحبان بنگاه‌های بزرگ و کوچک اقتصادی که زمینه اشتغال مددجویان را فراهم می‌کنند، گفت: پرداخت حق بیمه مددجویان به مدت ۲ سال و در مناطق محروم تا چهار سال و یا دریافت تسهیلات تا سقف ۱۰۰ میلیون تومان قرض‌الحسنه با بازپرداخت هفت ساله که در مناطق محروم هر دو بسته تشویقی برای کارفرمایان در نظر گرفته شده است. 

پااین پیام/68024

دیدگاهتان را بنویسید