آخرین اخبار

31. خرداد 1396 - 13:26   |   کد مطلب: 1496
کشورهای عربی به جای اینکه در پی احقاق حق مظلومان فلسطینی باشند، با بی بصیرتی و کج فهمی گفتمان ارهاب و تکفیر را در منطقه اسلامی دنبال می‌کنند

به گزارش پاتوق وبلاگ نویسان کهگیلویه و بویراحمد " حرف ناب " به نقل از وبلاگ " رهروان ولایت " :

با کمی دقت و تأمل در حقوق به تاراج رفته مظلومان فلسطینی به خوبی می‌توان جای خالی بصیرت و روشن فکری نظریه پردازان عربی و همچنین دولتهایشان را مشاهده کرده، در دورانی که مسلمانان می‌بایست با بصیرت و آگاهی صفوف خود را محکم‌تر و متحدتر کنند و در پی‌چاره اندیشی در وضع نابسامان مظلومان فلسطینی باشند. اختلاف و درگیری آنان را در خود غرق کرده است.

کشورهای عربی به جای اینکه در پی احقاق حق مظلومان فلسطینی باشند، با بی بصیرتی و کج فهمی گفتمان ارعاب و تکفیر را در منطقه اسلامی دنبال می‌کنند، رویکرد غیرعقلانی و غیراسلامی که موجبات اضمحلال حکومت و دولتشان را در پی‌خواهد داشت، رویکردی که هیچگونه ثمره‌ای برای مظلومان فلسطینی به بار نخواهد داشت.

دولت های عربی با داشتن چشم ظاهری و دیدن ظلمی که بر آورگان فلسطینی روا می‌شود گویی ظلم ظالمان را نمی‌بینند. با داشتن گوشی برای شنیدن ، گویی صدای مظلومیت مظلومان فلسطینی را نمی‌شنوند، این دسته افراد به راستی مصداق روشن آیه شریف شده‌اند:

«وَ لَقَدْ ذَرَأْنا لِجَهَنَّمَ کَثیراً مِنَ الْجِنِّ وَ الْإِنْسِ لَهُمْ قُلُوبٌ لا یَفْقَهُونَ بِها وَ لَهُمْ أَعْیُنٌ لا یُبْصِرُونَ بِها وَ لَهُمْ آذانٌ لا یَسْمَعُونَ بِها أُولئِکَ کَالْأَنْعامِ بَلْ هُمْ أَضَلُّ أُولئِکَ هُمُ الْغافِلُونَ؛[اعراف/179]

به یقین، گروه بسیارى از جن و انس را براى دوزخ آفریدیم؛ آنها دلها[عقلها]یى دارند که با آن(اندیشه نمى‏‌کنند، و) نمى‏‌فهمند؛ و چشمانى که با آن نمى‏‌بینند؛ و گوشهایى که با آن نمى‏‌شنوند؛ آنها همچون چهارپایانند؛ بلکه گمراهتر! اینان همان غافلانند(چرا که با داشتن همه‏ گونه امکانات هدایت، باز هم گمراهند)!»

انتهای پیام /

 

دیدگاه شما