آخرین اخبار

1. آذر 1394 - 11:14   |   کد مطلب: 1134
یکی از جاذبه های زیبایی روستای تاریخی کریک، بافت قدیمی،خانه های کاه گلی ،طبیعت بکر و قبرستان تاریخی این روستا بوده که در دل طبیعت بنا شده است. منظره خانه‌های چوبی و گهگاه نیم سوخته در بافت قدیمی و جریان آب در جوی‌هایی که در کوچه‌های پیچ در پیچ روستا روانند، جلوه‌ای زیبا و تماشایی به روستا بخشیده است.
مسابقه وبلاگی.http://harfenab.ir

مرجع وبلاگ نویسان استان کهگیلویه و بویراحمد حرف ناب”

حرف نابی از " پاتوق وبلاگ نویسی شهرستان بویراحمد "

 

در فاصله ۲۵ کیلومتری شهر یاسوج، مرکز کهگیلویه وبویراحمد دهکده ای زیبا و توریستی به نام کریک قرار دارد که در نگاه اول ماسوله در گیلان را در ذهن تداعی می کند.

 

 

بافت این دهکده توریستی که از قدمت بسیار بالایی برخوردار بوده به صورت پلکانی ساخته شده به این صورت که حیاط هر خانه پشت بام خانه دیگری است.

 

 

روستای تاریخی کریک رو به نابودی

 یکی از جاذبه های زیبایی روستای تاریخی کریک، بافت قدیمی،خانه های کاه گلی ،طبیعت بکر و قبرستان تاریخی این روستا بوده که در دل طبیعت بنا شده است.

 

 

روستای کریک یکی از قدیمی‌ترین روستاهای شهرستان دنا به شمار می‌رود و یکجانشینی در این منطقه، به دوران قبل از مهاجرت آریایی‌ها به فلات ایران مربوط است.

 

 

منظره خانه‌های چوبی و گهگاه نیم سوخته در بافت قدیمی و جریان آب در جوی‌هایی که در کوچه‌های پیچ در پیچ روستا روانند، جلوه‌ای زیبا و تماشایی به روستا بخشیده است.

 

 

 روستای خوش آب و هوای کریک که در میان دره باصفای کریک و در مسیر دسترسی به منطقه ییلاقی و زیبای سی‌سخت واقع شده است، یکی از مسیرهای صعود به قله دنا نیزمحسوب می‌شود که در فصول مختلف سال میزبان طبیعت دوستان و توریستان است.

 

 

 اما امروز این روستا آبستن تغییراتی دوچندان شده و عمر این روستای هزار ساله شاید به قول برخی رو به نابودی است.

 

روستای کریک امروز مانند مرد میانسالی است که از کوچه های زخم خورده اش فقط و فقط یک خانه تخریب شده را می بیند و در کنار جوی های اب روانش به یاد جوانی های خود قدم می زند.

 

شرکت کنندگان محترم نظرات خود را برای پاتوق وبلاگ نویسان شهرستان بویراحمد ارسال نمایید.

به دو نفر از برندگان این مسابقه هدیه ای به رسم یادبود تعلق می گیرد.

http://boyerestan.mihanblog.com/post/45

 
انتهای پیام

دیدگاه‌ها

باسلام طبيعت سرسبز به آدمي جان ونفس وزندگي دوباره ميبخشد. باتشكر
باسلام طبيعت سرسبز وتازه اميد بخش زندگي زيباست. باسپاس
سلام قدم هایی برای جستجوی گذشته پر افتخار با تشکر
قدمهای برای زنده نگه داشتن قیام امام حسین به بهشت ختم میشود همراه 09173426174
باسلام، من دقیقا متوجه سوال نشدم،آیا بایدجمله را باتوجه به عکس موجودکامل کنیم،وبهترین جمله رادرموردآن بنویسیم،ویااینکه فقط بایدجمله راکامل وبه عکس ارتباطی ندارد باتشکر
قدم های برای مرورخاطرات جوانی دراین کوچه پس کوچه های شهرمیزنم ومیدانم توهم مثل من دلت برای بازیهای کودکانه تنگ شده است چه زودزمان میگذرد...... 09396381463
قدم های برای رضای خدا زیباترین قسمت زندگی است
قدمهایی برای زنده کردن خاطرات و شاید برای احیایی دوباره... با تشکر امین کیانی09189522770
بنشین بر لب جوی و گذر عمر ببین قدمهایی برای یادی از گذشته ای که نمیخواستیم بگذرد...

دیدگاه شما